niedziela, 17 listopada 2013

Anyżowo

Witam was w spokojną niedzielę . Dziś chcę się z wami podzielić moimi odczuciami na temat anyżu gwiazdzistego , który mam przyjemność testować od Skworcu . 


Anyż został do Polski sprowadzony przez Benedyktynów w średniowieczu . Ja uwielbiam jego aromatyczny zapach . Anyż ma zastosowanie w leczeniu przeziębień są do tego wykorzystywane głównie nasiona z których posyskiwany jest olejek . 


Anyż maszerokie właściwości antybakteryjne . Działa wykrztuśnie i leczniczo na całe drogi oddechowe . Jest dobrym środkiem na problemy układu trawiennego . Dodany anyż do kąpieli zwlacza bóle menstruacyjne . Olejek ma również zastosowanie przeciwko pchłom i kleszczom . 

Anyż gwiazdzisty można z powodzeniem stosować do armomatyzowania kompotów , napoi i niektórych warzyw oraz owoców . Ja stosuję również anyż gwiazdzisty do dekoracji . Świetnie się komponuje , a na dodatek wspaniale pachnie . 
Anyż można zakupić tutaj : http://www.skworcu.com.pl/169,pl_anyz-gwiazdzisty-20g.html

A czy wy stosujecie i lubicie zapach anyżu ?

7 komentarzy:

 1. Wiem, że anyż ma wiele zalet, ale nie lubię jego smaku :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anyż jest specyficzną przyprawą więc nie każdemu może odpowiadać :)

   Usuń
 2. Ja tylko do ozdób używam:) Piłam w Grecji anyżówke, brrrrr okropność!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do ozdób jest świetny , ja tez kiedyś piłam anyżówkę u rodziny i bardzo mi smakowała gdyż lubię wszystko co anyżowe :)

   Usuń
 3. niestety nie przepadam za smakiem anyżku :(

  OdpowiedzUsuń